Schildersopleiding Academie Arendonk
"Met Verve"
Een groep van zeven ouderejaars leerlingen schildersopleiding van de Academie Arendonk heeft zich gebundeld tot Collectief "Met Verve". Zij zullen tijdens deze expositie voor de eerste keer hun werk aan een groter publiek tonen. Dat maakt het spannend maar direct ook uitdagend om te doen. Ze zijn er klaar voor.
De groep kenmerkt zich door een grote diversiteit in keuze van materiaal, onderwerp en stijl, een diversiteit die 'met verve' omarmd wordt. De sterke onderlinge verbinding is ontstaan door gedeeld enthousiasme voor de schilderkunst en gevoed door wederzijdse inspiratie en plezier in elkaars en eigen werk.
De opening van de expositie op zondag 4 mei wordt opgeluisterd met muziek van het muzikale duo ‘ToMa que ToMa!’, bestaande uit Thomas (gitaar) en Mayella (zang). Samen maken zij (op) 'eigenwijze' flamenco-, fado- en folkmuziek. 'Toma que Toma!' is een Spaanse aanmoedigingskreet en betekent zoiets als ‘Ga ervoor!’
Deelnemende kunstenaars
Ilona van Heijst
‘Mijn gevoelens vertalen naar beelden en een connectie proberen te maken met anderen’
Irma Bergwerf
‘Het vastleggen van de karakteristiek van iemand, soms een dierbare, soms een onbekende’
Leonie Sinke
‘Licht betekent voor mij perspectief, zicht op ontwikkeling, uitzicht en hoop’
Ludo Verhoeven
‘Landschappen met een focus op expressie van sfeer door perspectief, licht en kleur‘
Koos Jansen
‘Het spel van landschap, licht en schaduw en de luchten fascineert me’
Mieke van Woerkom
‘Ik ben steeds meer het toeval gaan waarderen. Daaruit ontstaan de mooiste vormen’
Nel Govers
‘Zee, licht en openheid, abstraherend, me intuïtief bewegend door ruimte en kleur’